header img

Přímý tisk na froté

Sekce:   Home >> Froté ručníky a osušky >> Přímý tisk na froté

Přímý tisk na froté

Digitální tisk do plochy ručníku a osušky Zkrácená smyčková nebo postřižená strana osušky je potištěna na speciální digitální tiskárně. Ještě před několika měsíci byl tento způsob přenosu barvy na členitý bavlněný povrch pouhým snem. Po tisku ručník nebo ošuška dokončena a všito poutko. Konečně způsob jak rychle a jednoduše přenést obrázky na plochu froté a to ve vysoké kvalitě.

Froté 1 Froté 4vhodné i pro malé série od 100ks
froté 440 - 525g/m2
tisková kvalita výstupu závislá na vstupních datech
termín dodání do 4 týdnů

Napište si o kalkulaci na dasty@dasty.cz

Rotační tisk do plochy ručníku a osušky

Jedná se o nejznámější způsob potisku froté, které znáte z pláží a plováren. Na postřiženou stranu froté nebo na sníženou smyčku tiskneme motiv reaktivními barvami.
Shodná technologie barvení textilu, jako se používá např. při barvení bavlněných triček nebo jeansů. Pruh froté látky prochází pod jednotlivými tiskovými válci a tak dochází ke skládání barev soutisku.

Tento způsob znázornění motivu je vhodný pro velké výrobní série a obrázky kde jsou barvy separovány. V případně tisku fotografií nebo obrázků s přechody je vhodnější
využít technologii digitálního tisku.

Upozornění: Postřih je speciální úprava povrchu froté - zastřižení konců smyček bavlněných vláken. Při výrobě se používá silného odsávání a mechanického vyklepávání.
Přesto může docházet k uvolňování zbytků řezaného materiálu. Tento jev se opakovaným praním odstraní.