header img

Tamponový tisk

Sekce:   Home >> Reklamní předměty >> Potisk reklamních předmětů >> Tamponový tisk
Tamponový tisk je tiskařská technologie určená pro prakticky všechny reklamní předměty, zejména  reklamní předměty  menších rozměrů jako jsou propisky, otvíráky,
 zapalovače, nože, ale i budíky, metry a další. Výjimku tvoří pouze reklamní textil a větší formáty tisku,zde se aplikuje jiný druh potisku reklamních předmětů.
Tampontisk je omezen velikostí o průměru tisku 45 mm a počtem 4 barev. Vhodným podkladovým materiálem pro pro potisk reklamních předmětů je plast, neleštěný kov, kůže, lakovaný papír, dřevo, sklo a keramika.
Technologií tampontisk  se přenáší barva na předmět pomocí silikonové tiskové formy, tzv. tiskovým klišé. Požíváme  několik druhů tiskových  barev, jejich použití volíme až po
dodání příslušného reklamního předmětu. Na určité druhy reklamních předmětů jako jsou reklamní předměty vyrobené z kovu ,nebo z nepřilnavých materiálů ,přidáváme do tiskové barvy složky jako tvrdidla, zde mluvíme o  o tzv. potisku dvousložkovou barvou.Doba schnutí u dvosložkové barvy je individuální, vhodná doba je 48 hodin, k úplnému vytvrdnutí barvy dochází po několika dnech.